SOCAR AQŞ-dən təhsilə dəstək
SOCAR AQŞ Bakı Ali Neft Məktəbinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların II Beynəlxalq Elmi Konfransları çərçivəsində keçirilən “Neft-qaz geologiyası və mühəndisliyi” konfransına dəstək verib.
Konfrans çərçivəsində Quyuların istismarı, yataqların işlənməsi və hasilatın optimallaşdırılması, Quyuların planlaşdırılmasının və qazma əməliyyatlarının təkmilləşdirilməsi, Neft-qaz axtarışı, kəşfiyyatı və hövzə analizi, Neft-qaz çıxarma və nəqletmə proseslərində enerjinin qorunma texnologiyaları,  Neft-qaz sahəsində iqdisadi səmərəliliyinin analizi bölmələri üzrə müzakirələr aparılıb, tezislər qiymətləndirilib.
Konfransa yerli və xarici təhsil müəsissəsindən tələbə və gənc tədqiqatçılar tərəfindən 46  tezis qəbul edilib, ayrı-ayrı bölmələr üzrə qaliblər müəyyənləşib. Qaliblərə hədiyyələr və konfransın sertifikatları təqdim olunub.

SOCAR AQS support in education
SOCAR AQS supported the "Petroleum Geosciences and Engineering" conference organized by the Baku Higher Oil School (BHOS) in the framework of the II International Student Research Conference dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
As part of the conference, discussions were held and theses were assessed on the following sections: Well performance, reservoir development and management, production optimization, Well planning and drilling operations improvement, Petroleum exploration and basin analysis, Energy saving in the production and transportation of oil, and Analysis of Petroleum Economics efficiency.
46 theses of students and young researchers from local and foreign educational institutions were submitted at the conference, and winners were discerned on various sections of the conference. The winners received gifts and were awarded certificates for their works.