SOCAR AQS İraq Qazma şirkətinin nümayəndə heyəti ilə görüşüb
SOCAR AQŞ-nin Baş Direktoru Samir Mollayev İraq Qazma Şirkətinin (İQŞ) Baş Direktoru Basim Abdulkareemin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirmişdir.
SOCAR AQŞ-nin dəvəti ilə Bakı ofisində keçirilən görüşdə Samir Mollayev qonaqlara Azərbaycanın qədim tarixə, zəngin ənənələrə malik neft və qaz sənayesinin inkişafı barədə məlumat vermiş, şirkətin həyata keçirdiyi qazma layihələri və əldə edilmiş nailiyyətlərdən bəhs etmişdir.
Tərəflər görüşdə iki ölkə arasında qarşılıqlı əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və qazma sahəsində əməkdaşlıq üçün geniş imkanların olduğu haqqında fikir mübadiləsi aparmışdır.
SOCAR AQŞ-nin fəaliyyət istiqamətləri və göstərdiyi xidmətlərlə yaxından tanış olan qonaqlar şirkətin istehsalat və təchizat bazalarını, həmçinin SOCAR AQŞ tərəfindən təsis edilən beynəlxalq səviyyədə akkreditə olunmuş təlim mərkəzi - Bakı Qazma Məktəbini də ziyarət etmişlər.

General Director of SOCAR AQS Samir Mollayev met with a delegation led by General Director of Iraqi Drilling Company (IDC) Basim Abdulkareem.
At the meeting held in the Baku office at the invitation of SOCAR AQS, Samir Mollayev informed the guests about the development of the long-lasting and glorious history of oil and gas industry in Azerbaijan, spoke about the drilling projects implemented by the company and its achievements.
The parties exchanged views on the development of relationships between the two countries and potential opportunities for cooperation in the field of drilling.
The guests were informed about ongoing activities of SOCAR AQS as well as its wide range of services. As part of the visit, the delegation visited the production and supply bases of the company, as well as the Baku Drilling School, internationally accredited training centre established by SOCAR AQS.