SOCAR AQŞ təcrübə proqramı vasitəsilə gələcək istedadları dəstəkləyir
Müxtəlif universitetlərin on istedadlı tələbəsinin iştirak etdiyi SOCAR AQŞ-nin yay təcrübə proqramı uğurla başa çatıb.
Gənc istedadların inkişafına töhfə verən bu proqram, hər il olduğu kimi tələbələrə qazma sənayesi haqqında praktiki təcrübə və bilik qazandırmağa imkan yaradıb.
Proqram çərçivəsində hər bir tələbə SOCAR AQŞ-nin müvafiq şöbəsinə təhkim olunub və ixtisası üzrə təcrübə imkanı əldə edib. Qazma şöbəsində təcrübə alan Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) SABAH qrupları, Neft Qaz Mühəndisliyi ixtisası üzrə tələbəsi Eldəniz Quliyev, Azərbaycan-Fransız Universitetinin tələbəsi Fərid Əsədli və ADNSU-nun tələbəsi Fatimə Əliyeva proqramla bağlı öz təəssüratlarını bizimlə bölüşüblər. Onlar, SOCAR AQŞ təcrübə proqramını peşəkar inkişaf üçün əvəzsiz bir fürsət kimi gördüklərini bildirib və qazma mühəndisliyi sahəsində yüksək səviyyədə bilik və praktiki təcrübə əldə etmək üçün mükəmməl bir platforma olduğunu vurğulayıblar.
SOCAR AQŞ-nin təcrübəli mütəxəssislərin rəhbərliyi altında təcrübəçilər öz akademik biliklərinə və maraq dairələrinə uyğun olaraq müxtəlif tapşırıq və layihələrdə fəal iştirak ediblər. Əməliyyatlara Dəstək şöbəsində təcrübə keçən Bakı Ali Neft Məktəbinin Proseslərin Avtomatlaşdırılması Mühəndisliyi fakültəsinin tələbəsi Samirə Qəribova, Bakı Mühəndislik Universitetinin Elektronika Mühəndisliyi fakültəsinin tələbəsi İslam Məhəmmədov və ADNSU-nun Proseslerin Avtomatlasdirilmasi Mühəndisliyi fakültəsinin tələbəsi Sadiq Cəfərzadə təcrübə proqramında böyük həvəslə iştirak ediblər. Onlar SOCAR AQŞ-də təcrübə proqramını qazma əməliyyatları ilə yaxından tanış olmaq və burdakı peşəkar mühitdə inkişaf etmək imkanı kimi gördüklərini ifadə ediblər.
Təchizat və Satınalmalar, eləcə də Maliyyə şöbələrində təcrübə qazanan ADA universitetinin tələbələri Murad Salahlı və Nuray Məmmədova da müxtəlif layihələrdə fəal iştirak edərək səmərəli işləmək bacarıqlarını nümayiş ediblər. Onlar SOCAR AQŞ yay təcrübə proqramından danışarkən iş mühitinin çox peşəkar və dəstəkləyici olduğunu, burada komanda işini və effektiv ünsiyyət bacarıqlarını inkişaf etdirə bildiklərini qeyd ediblər.
Proqram müddətində bütün istedadlı təcrübəçilərimizin əhəmiyyətli işi ilə qürur duyuruq. Təcrübə proqramımızda iştirak edən tələbələrə uğurlu fəaliyyətlərinə və dəyərli töhfələrinə görə təşəkkür edirik. Onlara təhsillərində və gələcək karyeralarında müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.

The SOCAR AQS summer internship program, which involved ten talented students from various universities, has been successfully completed.
By nurturing young talent, this program, as every year, allowed students to gain practical experience and knowledge of the drilling industry.
As part of the program, each student was assigned to a relevant department of SOCAR AQS, and had the opportunity to complete an internship in their specialty. Eldeniz Guliyev, a student of the Faculty of Petroleum Engineering at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) SABAH groups, Farid Asadli, a student of the Azerbaijan-French University, and Fatima Aliyeva, a student of ASOIU, shared their impressions of the program with us. They noted that the SOCAR AQS internship program is an invaluable opportunity for professional development, and is an ideal platform for gaining high-level knowledge and practical experience in the field of drilling engineering.
Under the guidance of experienced SOCAR AQS specialists, the interns actively participated in various tasks and projects in accordance with their academic knowledge and interests. Samira Garibova, a student of the Faculty of Automation of Technological Processes at Baku Higher Oil School, Islam Mamamadov, a student of the Faculty of Electrical and Electronic Engineering at Baku Engineering University, and Sadyk Jafarzade, a student of the Faculty of Automation of Technological Processes at ASOIU, who were interns of the Operations Support Department, took part in the internship program with great enthusiasm. They stated that they view the internship program at SOCAR AQS as an opportunity to get acquainted with drilling operations and develop in the professional environment here.
ADA University students Murad Salahli and Nuray Mammadova, who gained work experience in the departments of Procurement & Supply Chain and Finance, actively participated in various projects and demonstrated their ability to work effectively. Speaking about the SOCAR AQS Summer Internship Program, they noted that the working environment was very professional and supportive, where they were able to develop teamwork skills and effective communication skills.
We are proud of the exceptional work of all our talented interns throughout the programme. We thank the students who participated in our internship program for their successful work and meaningful contribution. We wish them success in their studies and future careers.