SOCAR AQŞ-nin Bakı Qazma Məktəbi bp ilə Üçillik Müqavilə İmzalayıb
Beynəlxalq akkreditasiyaya malik təlim mərkəzi olan Bakı Qazma Məktəbi (Baku Drilling School) bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə (AGT) regionu üzrə üç illik müqavilə imzaladığını böyük məmnuniyyətlə elan edir.
Bu müqavilə çərçivəsində Bakı Qazma Məktəbi Qazma Quyularına Nəzarət və İmmersiv(real) Simulyator təlimlərini, o cümlədən İnsan Faktoru və Heyət üçün Resursların İdarə Edilməsi üzrə təlim proqramlarını təmin edəcək. Bu proqramların əsas məqsədi həm bp, həm də onun subpodratçılarının əməkdaşları üçün təhlükəsiz və səmərəli qazma əməliyyatları ilə bağlı lazımi bilik və bacarıqları təchiz etməkdir.
Bakı Qazma Məktəbi ilə bp arasındakı bu əməkdaşlıq Xəzər regionunda istedadların inkişafı və mükəmməlliyə birgə öhdəliyi vurğulayaraq, enerji sənayesində mühüm mərhələni qeyd edir.
Bakı Qazma Məktəbinin direktoru Nəriman Mustafayev bildirmişdir: “Biz ixtisaslaşmış təlim proqramlarının təmin edilməsi məqsədilə Beynəlxalq Akkreditasiyalara malik ilk yerli təlim məktəbi kimi bp tərəfindən seçildiyimiz üçün qürur hissi duyuruq. Biz bu etimadı doğrultmağa və neft-qaz sənayesinə yüksək keyfiyyətli təlim xidmətlərini təqdim etməyə çalışacağıq”.
SOCAR AQŞ tərəfindən təsis edilmiş Bakı Qazma Məktəbi sənaye tendensiyalarına uyğun olaraq neft və qaz mütəxəssisləri üçün təhlükəsizliyə əsaslanan, innovativ, effektiv və kompleks təlim proqramları təqdim edir.
Bu, Xəzər regionunda IWCF və IADC tərəfindən akkreditasiya olunmuş təlim proqramları təqdim edən qabaqcıl çoxfunksiyalı X1-platinum simulyatoruna malik müasir Qazma Tədris Mərkəzidir.
Hazırda Bakı Qazma Məktəbi müştərilərin tələblərinə uyğun hazırlanmış kurslar təqdim edir və Neft və Qaz sənayesinin müxtəlif sahələri üzrə 60-dan çox təlim kursu təklif edir.
Bakı Qazma Məktəbi və onun təlim proqramları haqqında ətraflı məlumat üçün www.bds.com.az saytına daxil olun.

Baku Drilling School of SOCAR AQS Secures Three-Year Contract with bp
Baku Drilling School, an internationally accredited training center, is thrilled to announce that it has been awarded a three-year contract with bp Azerbaijan-Georgia-Turkey (AGT).
As part of this contract, Baku Drilling School will provide training programs in Drilling Well Control and Immersive Simulator training, including Human Factor and Crew Resource Management. The primary objective of these programs is to equip both bp and its subcontractors' employees with the necessary knowledge and skills required to ensure safe and efficient drilling operations.
This collaboration between Baku Drilling School and bp marks a significant milestone in the energy industry, highlighting a shared commitment to develop talent and excellence within the Caspian region.
“We are honored to have been selected by bp as the first local training school with International Accreditations to provide our specialized training programs,” said Nariman Mustafayev, Director of Baku Drilling School. We are dedicated to upholding this trust and providing high-quality training services to the oil and gas industry."
Baku Drilling School, established by SOCAR AQS, provides safety oriented, innovative, effective, and integrated training programs for Oil & Gas professionals in accordance with industry trends. It is the principal modern Drilling Training Center within the Caspian Region, equipped with the advanced multi-functional simulator (X1-platinum), delivering IWCF and IADC accredited training programs.
Today, Baku Drilling School provides courses customized to client’s requirements and is able to offer more than 60 training courses in various areas of the Oil & Gas industry.