SOCAR AQŞ quru layihəsində üç quyunun qazma işlərini başa çatdırdı
Məmnuniyyətlə bildiririk ki, SOCAR AQŞ quruda neft yatağında üç quyunun qazma işlərini uğurla və ən qısa müddət ərzində başa vuraraq sifarişçiyə təhvil vermişdir.
Əlamətdar nailiyyətlərdən biri kimi, bu quru yatağında ən sürətli qazma əməliyyatımızı icra etdiyimizi, dərinliyi 2000 metrə qədər olan quyunu 18 gün ərzində tamamladığımızı qeyd etmək istərdik. Bu bizim səmərəlilik və mükəmməliyə olan sadiqliyimizin bariz nümunəsidir.
Quyunun qazılması zamanı əməliyyatlar sağlamlıq, təhlükəsizlik və ətraf mühitin mühafizəsi tələblərinə uyğun aparılmışdır.
Layihə ən müasir “Drillmec” HH300 qazma qurğusundan istifadə etməklə uğurla başa çatdırılmışdır. Qeyd edək ki, bu layihə, SOCAR AQŞ üçün Azərbaycanda həyata keçirilən ilk quruda qazma layihəsidir.

SOCAR AQS completed drilling of three wells in an onshore oil field
We are pleased to announce that SOCAR AQS has safely and efficiently completed the drilling of three wells in an onshore oil field and delivered to the Client.
A notable achievement is the record speed of drilling in this onshore field, where we completed a well up to 2,000 meters deep in just 18 days. This achievement demonstrates our unwavering commitment to efficiency and excellence.
The drilling operations were carried out in accordance with health, safety and environmental protection regulations.
The project was successfully executed using the state-of-the-art rig, Drillmec HH300. Notably, this marked the first onshore drilling project completed in Azerbaijan for SOCAR AQS.