BP-nin nümayəndə heyəti Ümid 1 platformasına səfər edib
SOCAR-ın yataqların işlənməsi üzrə vitse-prezidenti Yaşar Lətifovun dəvəti, SOCAR AQŞ-nin iştirakı ilə BP-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə (AGT) regionunda quyular üzrə vitse-prezidenti Cim O’Lirinin rəhbərlik etdiyi komanda və AGT, Rusiya, Misir və Oman regionlarında layihələr üzrə vitse-prezident Kahal Kelli “Ümid Babək” Əməliyyat Şirkətinin idarə etdiyi “Ümid 1” platformasına səfər edib.
Səfər zamanı qonaqlar platformada yerləşən qazma ofisi və Mərkəzi Nəzarət Otağı, hasilat artırma qurğusu, platformada quyu sahəsi, qazma meydançası, avtomatlaşdırılmış yanğınsöndürmə məntəqəsi, hasilatın nəql sistemi və qazma qurğusu ilə tanış olublar.
Qazma meydançası ilə tanışlıq zamanı SOCAR AQŞ-nin Baş direktoru Samir Mollayev şirkətin bu günə qədər gördüyü işlər və “Ümid 1” platformasında quyuların istismara verilməsində əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat verib.
Nümayəndə heyəti dənizdə qazma komandasının əməyini yüksək qiymətləndirib və SƏTƏM-in əhəmiyyətini vurğulayıb.

At the invitation of SOCAR Vice President of Field Development Yashar Latifov, with the participation of SOCAR AQS, a team led by BP Vice president wells, Azerbaijan, Georgia and Turkey (AGT) region Jim O'Leary and Vice president projects, AGT region, Russia, Egypt and Oman Cathal Kelly visited the Umid 1 platform operated by Umid Babek Operating Company.
During the visit, the guests walked along the platform and got acquainted with drilling office and Central Control Room, production acceleration facility, well bay, rig floor, automated firefighting station, utility and drilling facility.
While visiting the rig floor, SOCAR AQS General Director Samir Mollayev presented the work performed by the company to date and achievements in the delivery of wells on the Umid 1 platform.
The visitor group highly appreciated the work of the offshore drilling crew and emphasized the importance of HSE.