SOCAR AQŞ, 20-21 oktyabr 2021-ci il tarixlərində Kiyevdə keçiriləcək Ukrayna Qaz İnvestisiya Konqresinin Qızıl Sponsoru olmaqdan məmnunluq duyur
Ukraynanın Energetika Nazirliyinin himayəsi, Ukrayna Ətraf Mühitin Mühafizəsi və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi, eləcə də “Naftogaz”ın təşkilatşılığı ilə həyata keçirilən bu tədbir qaz sektorunun gələcəyi ilə bağlı fikir formalaşdırmaq, ümumi maraqları və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq formalarını müəyyən etmək üçün enerji sənayesində dünya liderlərini bir araya gətirən vahid platformadır.
Tədbirdə Rumıniyanın Energetika Naziri Virgil Daniel Popescu, Ukraynanın Enerji Naziri German Galushchenko, Ukraynanın Ətraf Mühitin Mühafizəsi və Təbii Sərvətlər Naziri Roman Abramovski, “Naftogaz”-ın İcraçı Direktoru Yuriy Vitrenko və enerji sektorundan daha bir çox rəsmi şəxslər çıxış edəcək.
Konqresdə texnologiyaların tətbiqinin sürətləndirilməsinin vacibliyi, uzunmüddətli strateji investisiyalar, əsas qaz ehtiyatlarının kəşfiyyatı və hasilatı üçün imkanlar, neft və qaz sektorunun maliyyələşdirmə modelləri kimi mövzular müzakirə olunacaq.

SOCAR AQS is the Gold Sponsor of the Ukrainian Gas Investment Congress
SOCAR AQS is pleased to be the Gold Sponsor of the Ukrainian Gas Investment Congress, which will take place in Kiev on October 20-21, 2021.
Held under the patronage of the Ministry of Energy of Ukraine, supported by the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine and hosted by Naftogaz, the Ukraine Gas Investment Congress, brings together world leaders in the energy industry within a single platform to form a common vision of the future gas sector, identify common interests and mutually beneficial forms of cooperation.
Minister of Energy of Romania Virgil Daniel Popescu, Minister of Energy of Ukraine German Galushchenko, Minister of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine Roman Abramovsky, General Director of Naftogaz Yuriy Vitrenko and other high level officials of the energy sector will take part in the event as speakers.
The congress will discuss the importance of accelerating technology deployment, opportunities for long-term strategic investments, access to exploration and production of key gas-rich reserves, and financing models for the oil and gas sector.