SOCAR AQŞ İndoneziya Respublikasının energetika və mineral ehtiyatlar nazirliyinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib
SOCAR AQŞ-nin Baş direktoru Samir Mollayev Nobel Energy Group-nun Baş kommersiya direktoru Eldar Məmmədzadə və Glensol şirkətinin Baş direktoru Tamerlan Əliyevlə birgə İndoneziya Respublikasının energetika və mineral ehtiyatlar nazirliyinin Neft və Qaz departamentinin Baş direktoru Tutuka Ariadjinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
“Bakı Enerji Həftəsi” ərzində İndoneziya Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin təşəbbüsü ilə keçirilən görüşdə tərəflər iki ölkə arasında qarşılıqlı əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və əməkdaşlıq imkanları haqqında fikir mübadiləsi aparmışdır.
Nüməyəndə heyəti, SOCAR AQŞ-nin fəaliyyət istiqamətləri, yerli və beynəlxalq layihələri, eləcə də göstərdiyi xidmətlərlə yaxından tanış olmuşdur.
İndoneziya Respublikasının Neft və Qaz Kəşfiyyatı və Hasilatı üzrə Xüsusi İşçi Qrupu “SSK Migas” və İndoneziyanın “Pertamina” şirkətinin nümayəndələri də öz fəaliyyət sahələri və həyata keçirdikləri layihələr haqqında ətraflı məlumat vermişdir.

SOCAR AQS met with a delegation of the Ministry of Energy and Mineral Resources of the Republic of Indonesia
General Director of SOCAR AQS Samir Mollayev, along with Nobel Energy Group Chief Commercial Officer Eldar Mamedzadeh and Glensol General Director Tamerlan Aliyev have met with the delegation led by Tutuka Ariaji, Director General of Oil and Gas, Ministry of Energy and Mineral Resources of Indonesia.
SOCAR AQS CEO Samir Mollayev, along with Nobel Energy Group Commercial Director Eldar Mammadzade and Glensol CEO Tamerlan Aliyev, met with a delegation led by Tutuka Ariaji, Director General for Oil and Gas of the Indonesian Ministry of Energy and Mineral Resources. .
During the meeting, initiated by the Embassy of the Republic of Indonesia in Azerbaijan, which coincided with the Baku Energy Week, the parties have exchanged the views on the development of relations between the two countries and the possibilities of cooperation.
The delegation was briefed about the activities of SOCAR AQS, its local and international projects, as well as services.
Representatives of the SSK Migas-Special Task Force For Upstream Oil And Gas Bussiness Activities Republic Of Indonesia and Pertamina have also shared detailed information about their operations and projects.