SOCAR AQS İraq Qazma Şirkəti ilə tərəfdaşlıq müqaviləsi imzaladı
SOCAR AQŞ neft quyularının kompleks qazma və əsaslı təmir xidmətləri üzrə İraq Qazma Şirkəti (IDC) ilə tərəfdaşlıq müqaviləsi imzalamışdır. Müqavilə İraqda milli və beynəlxalq neft şirkətləri üçün qazma layihələrinin həyata keçirilməsində əməkdaşlığı nəzərdə tutur.
SOCAR AQŞ-nin Baş direktoru Samir Mollayev “Beynəlxalq inkişaf və kompleks qazma layihələrini həyata keçirmək üçün imkanlarımızı genişləndirmək kimi məqsədlərimizin bir hissəsi olaraq, fəaliyyətimizin coğrafiyasını genişləndirməkdən məmnunuq. Bu əməkdaşlıq Azərbaycan və İraq arasında işgüzar əlaqələr, təcrübə və bilik mübadiləsi, eləcə də biznesin genişləndirilməsi üçün yeni imkanlar yaradır”.
Bu barədə ətraflı İraq Neft Nazirliyinin səhifəsinə keçiddə tanış ola bilərsiniz. https://oil.gov.iq/?page=956
Xatırladaq ki, bu ilin əvvəlində SOCAR AQŞ və İraq Qazma Şirkəti qazma əməliyyatları üzrə əməkdaşlığın davam etdirilməsi haqqında ilkin razılıqları əks etdirən protokol imzalamışdır.
SOCAR AQŞ 2009-cu ildən Qazma Podratçılarının Beynəlxalq Assosiasiyasının (IADC) üzvüdür və bütün müvafiq beynəlxalq standartlara tam uyğun fəaliyyət göstərir. Əlavə məlumat əldə etmək üçün  office@socar-aqs.com ünvanına müraciət edin.

SOCAR AQS has signed a partnership contract with the Iraqi Drilling Company for integrated drilling and workover services. The three-year contract will see the implementation of drilling projects for national and international oil companies in Iraq.
General Director of SOCAR AQS Samir Mollayev: “As part of our organization’s strategic objectives of international development and expansion of our capacity to deliver complex drilling projects, we are delighted to have landed a significant agreement with Iraq’s Drilling Company. This cooperation opens up new opportunities for both sides, allowing exchange of experience and knowledge, as well as possible further expansion of business horizons between Azerbaijan and Iraq.”
For more information about this event, see the website of the Iraqi Ministry of Oil https://oil.gov.iq/?page=956
This follows a protocol, signed between the parties earlier this year, reflecting preliminary agreements to continue cooperation on drilling operations
.
Note to editors
The company has many years of experience in the field of industrial oil well drilling while providing advanced drilling technologies and applying new management methods.