Zeynalov Teymurun Vətən müharibəsində şəhid olmasının ildönümü qeyd olundu
Bu gün Vətən müharibəsində qəhrəmancasına şəhid olan SOCAR AQŞ-nin əməkdaşı Zeynalov Teymur Tağı oğlunun şəhidlik zirvəsinə ucaldığı gündən bir il keçir.
1993-cü il təvəllüdlü əməkdaşımız Zeynalov Teymur Tağı oğlu 29 sentyabr tarixində Azərbaycan Ordusunun sıralarına qoşulmuş və 24 oktyabr qaynar döyüşlərin getdiyi Füzuli rayonunun kəndlərinin və strateji yüksəkliklərinin azad edilməsi zamanı qəhrəmancasına şəhadət zirvəsinə yüksəlmişdir.
Şəhidimiz döyüşlərdə göstərdiyi qəhrəmanlığa görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən ölümündən sonra "Vətən uğrunda” və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif olunub.
SOCAR AQŞ-nin Baş Direktoru Samir Mollayev, Vətən müharibəsi iştirakçıları, SOCAR AQŞ-nin əməkdaşları və şəhidin ailə üzvləri tərəfindən Zeynalov Teymurun məzarı ziyarət edilərək xatirəsi ehtiramla anılıb. Şəhidin məzarı üzərinə gül dəstələri qoyulub, ruhuna dualar oxunub.
Qeyd etmək istərdik ki, Teymur 2015-ci ildən SOCAR AQŞ-də Mühasib köməkçisi və Materiallar üzrə mühasib vəzifələrində çalışmışdır. O, iş yoldaşlarının yaddaşında hər zaman vətənpərvər insan kimi qalacaqdır.

The anniversary of Zeynalov Teymur’s martyrdom in the Partiotic War was commemorated
Today, a year passed since Zeynalov Teymur Taghi, the employee of SOCAR AQS, died a hero’s death in the Patriotic War.
Our employee Zeynalov Teymur Taghi, born in 1993, joined the ranks of the Azerbaijani Army on September 29, and valiantly died during the sharp battles for the liberation of the villages and strategic heights of Fuzuli region on October 24.
Our martyr was posthumously awarded by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev with the medals “For the Motherland” and “For the liberation of Fuzuli” for his heroism in battles.
General Director of SOCAR AQS Samir Mollayev, participants of Patriotic War, employees of SOCAR AQS, martyr’s family members visited the grave of Zeynalov Teymur and paid tribute to his memory. Flowers were laid at the martyr’s grave and prayers were said for the repose of his soul.
We would like to note that Teymur held the position of Accountant Assistant and Materials Accountant in SOCAR AQS since 2015. He will always be remembered by his colleagues as a patriot.