Təcrübə Proqramı uğurla başa çatdı, təcrübəçilərin naliyyətləri isə davam edir
SOCAR AQŞ-nin təşkil etdiyi 3 aylıq Təcrübə Proqramı uğurla başa çatıb. Təhsil sahələrinə uyğun təcrübə alan Bakı Ali Neft Məktəbinin sonuncu kurs tələbələri proqram boyunca praktiki biliklərə yiyələnərək, müxtəlif layihələrdə iştirak etmək imkanı əldə ediblər.
Təcrübəçilərdən Ələkbər Ələkbərov proqram haqqında öz təəsüratlarını bölüşərkən, bu müddət ərzində yeni biliklər qazandığını, proqramın ona bu çətin sahədə təkmilləşməsinə kömək etdiyini və yeni əlaqələr qurmağa imkan yaratdığını vurğuladı. Proqramı uğurla tamamlayan Ələkbər hazırda BP şirkətinə işə qəbul olub.
Digər bir təcrübəçimiz Türkan Məmmədova öz təhsilini xaricdə davam etdirmə xəyalını reallaşdıraraq DAAD (Alman Akademik Mübadilə Xidməti) təqaüdünü qazanıb.
Orxan Məmmədov adlı təcrübəçimiz isə proqram sonunda SOCAR AQŞ ailəsinə qoşularaq Qazma Mühəndisliyi komandasına işə qəbul olub.
Proqramda iştirak etmiş təcrübəçilər SOCAR AQŞ rəhbərliyinə, Qazma Mühəndisliyi üzrə Direktor Apparao Cherekuriyə, Qazma Mühəndisliyi komandası və bütün SOCAR AQŞ əməkdaşlarına öz dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər. Proqramın sonunda hər bir iştirakçı bitirdiyi proqram üzrə sertifikatlarla təltif olunublar.
SOCAR AQŞ ailəsi olaraq bütün təcrübəçilərimizin uğurları ilə fəxr edir, onlara gələcək karyeralarında müvəffəqiyyətlər arzu edirik.

The internship program has been successfully completed and the interns' achievements continue
The 3 month internship program organized by SOCAR AQS has been successfully completed. The last year students of the Baku Higher Oil School, who undertook an internship in line with their areas of education have acquired practical knowledge and skills throughout the program and gained an opportunity to be involved in various projects.
While sharing the impressions about the program, intern Alakbar Alakbarov said that he gained new knowledge during this period and indicated that the program helped him a lot to improve in such difficult area and enabled to establish new connections. Having successfully completed the program, Alakbar is now employed by BP.
Our another intern Turkan Mammadova has achieved her ambition to continue her education abroad and earned the DAAD scholarship.
Our intern Orkhan Mammadov jointed SOCAR AQS family at the end of the program and became a part of the Drilling Engineering team.
Interns involved in the program have expressed their sincere thanks to SOCAR AQS management, Drilling Engineering Director Apparao Cherekuri, Drilling Engineering Team and all SOCAR AQS employees. At the end of the program each intern was issued with the certificate in respect to the program completed.
SOCAR AQS family is very proud of achievements of all our interns and wish them success in their future carreer.